Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Kdo jsme

Jsme Sekulární institut, duchovní rodina Servi della Sofferenza (Služebníci utrpení), která je inspirována otcem Piem z Pietrelčiny. Naším zakladatelem je italský kněz Mons. Pierino Galeone.

„Sekulární institut je společnost zasvěceného života, v níž křesťané žijící ve světě usilují o dokonalou lásku a především zevnitř se snaží přispívat k posvěcování světa.“ (CIC, can. 710)

Členové naší duchovní rodiny zachovávají v trvalém zasvěcení evangelijní rady: čistotu, chudobu a poslušnost.

Jsme rozděleni do dvou odlišných větví: muži (kněží a zasvěcení laici) a ženy (zasvěcené laičky).

Uskutečňujeme své zasvěcení v prostředí, kde žijeme a pracujeme, a snažíme se prodchnout svět duchem evangelia.

Zakladatel (Padre) - Mons. Pierino Galeone  Spoluzakladatelka (Madre) - sl. Giorgina Tocci

Společná fotografie z Říma

V České republice

V ČR působíme od roku 1999. Jsme na různých místech v ČR, nejvíce je nás v brněnské diecézi, kde biskup Mons.Vojtěch Cikrle dekretem potvrdil potřebnost naší duchovní rodiny v místní církvi.

Mužská komunita v ČR  Ženská komunita v ČR

Historie Sekulárního institutu Servi della Sofferenza

Duchovní rodina Servi della Sofferenza započala své první krůčky v jižní Itálii, ve farnosti S. Maria del Popolo v San Giorgo Jonico, kde roku 1952 začal její zakladatel otec Pierino Galeone vykonávat svou kněžskou službu. Již jako seminarista poznal otec Pierino sv. Pia z Pietrelčiny a navázal s ním vztah věrného duchovního synovství. Během častých osobních setkání povzbuzoval otec Pio mladého kněze k založení sekulárního institutu. Toto přání nalezlo ozvěnu v srdcích několika mladých lidí, které otec Pierino duchovně doprovázel. Tak se v roce 1957 zasvětila Pánu, pod vlídným pohledem otce Pia, Giorgina Tocci, nynější Madre a spoluzakladatelka.

Duchovní rodina procházela vývojem a ze strany církve mnohým prověřováním. Počáteční cesta byla poznamenána množstvím překážek a vyžadovala velkou víru a hlubokou pokoru. O Vánocích roku 1993 byli Servi della Sofferenza taranským arcibiskupem prohlášeni sekulárním institutem diecézního práva (Zřizovací dekret - česky, Zřizovací dekret - originál, Nihil Obstat - česky, Nihil Obstat - originál). Stává se tak historicky prvním smíšeným sekulárním institutem se dvěma větvemi - mužskou a ženskou.

Jeho působnost se rozšiřuje a rodí se nová povolání nejen v Itálii, ale také ve Švýcarsku, Německu, Polsku, Mexiku, Irsku, na Kostarice, v Kanadě a také u nás v České republice.

Významným okamžikem pro historii institutu byla audience u Svatého otce Jana Pavla II. v roce 2004. Svatý otec potvrdil velkolepost charismatu a jeho potřebnost pro církev.

Někteří věřící - manželé i svobodní, kteří již dříve udělali zkušenost na duchovní cestě pod vedením Mons. Pierina Galeoneho, se toužili přičlenit k charismatu sekulárního institutu,  a tak se v lednu roku 2004 zrodilo Sdružení Servi della Sofferenza.


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Je dobré se dnes obrátit na Pannu Marii: jsme její děti, a ona nám, jako maminka, nemůže nepomoci v této chvíli zkoušky nejen tělesné, ale i duchovní. Naše modlitba učiní Mariin zásah u jejího Syna Ježíše určitě účinnější a naléhavější.
(24.11.2020)

"È bene oggi rivolgersi alla Madonna: noi siamo figli suoi ed Ella, come mamma, non può non aiutarci in questo momento di prova non solo fisica ma anche spirituale. La nostra preghiera certamente renderà più efficace e urgente l’intervento di Maria presso suo Figlio Gesù."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008