Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Sekulární institut Servi della Sofferenza - muži

fotokněží

Mužská větev Sekulárního institutu Servi della Sofferenza (Služebníci utrpení) je tvořena kleriky i muži laiky. Úkolem kněží je usilovat o posvěcování světa svou pastýřskou službou a žít příkladně svědectví slibů evangelijních rad mezi kněžími i věřícími v diecézi, do níž jsou inkardinovaní.
Muži laici se účastní evangelizační činnosti Církve slovem i svědectvím svého zasvěceného života, vroucí láskou k Církvi i kompetentností a profesionalitou ve svých civilních povoláních.
Větev je organizačně vedena hlavním zodpovědným, sídlícím v San Giorgio Jonico v Itálii a dělí se na komunity, vedené zodpovědnými komunit, kteří mají za úkol starat se o duchovní i hmotné potřeby každého člena a bdít nad tím, aby všichni žili v bratrském společenství a rostli v duchu evangelijních rad podle konstitucí.
Členové komunit mohou žít společně nebo samostatně. Pravidelně se setkávají na měsíčních duchovních obnovách a podle možností také ve svém volném čase. Na území České republiky existuje jedna mužská komunita, jejímž zodpovědným je Mons. Karel Orlita z brněnské diecéze.

Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Panna Maria není spojená jen s utrpením Krista, ale také s utrpením všech svých dětí a každého svého dítěte.
(26.5.2019)

"La Madonna non è soltanto socia passionis Christi, ma anche socia passionis di tutti i suoi figli e di ciascun figlio."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008