Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Sekulární institut Servi della Sofferenza - ženy

Ženská větev sek.institutuŽenskou větev Sekulárního institutu Servi della Sofferenza (Služebníci utrpení) tvoří zasvěcené ženy, které chtějí svým životem podávat svědectví autenticky křesťanského života.

Ženy laičky po uplynutí období formace skládají sliby čistoty, chudoby a poslušnosti. Svůj zasvěcený život chtějí žít ve věrné lásce k Bohu, s pravou ochotou vůči Boží vůli a ke službě bližním. Účastní se evangelizační činnosti Církve slovem i svědectvím svého zasvěceného života, vroucí láskou k Církvi i zodpovědností a profesionalitou ve svých civilních povoláních.

Ženská větev je organizačně vedena hlavní zodpovědnou Madre Giorginou Tocci, která žije v Itálii v San Giorgio Jonico. Sestry v rámci ženské větve žijí většinou v komunitách, aby tak mohly setrvat ve společenství modlitby a navzájem si pomáhaly na cestě k dokonalosti. Mohou ale žít i samostatně.

Setkávají se pravidelně na měsíčních duchovních obnovách, mimo to a zpravidla o víkendech a volném čase. Na území České republiky existuje jedna ženská komunita.


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Panna Maria není spojená jen s utrpením Krista, ale také s utrpením všech svých dětí a každého svého dítěte.
(26.5.2019)

"La Madonna non è soltanto socia passionis Christi, ma anche socia passionis di tutti i suoi figli e di ciascun figlio."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008