Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Sekulární institut Servi della Sofferenza - ženy

Ženská větev sek.institutuŽenskou větev Sekulárního institutu Servi della Sofferenza (Služebníci utrpení) tvoří zasvěcené ženy, které chtějí svým životem podávat svědectví autenticky křesťanského života.

Ženy laičky po uplynutí období formace skládají sliby čistoty, chudoby a poslušnosti. Svůj zasvěcený život chtějí žít ve věrné lásce k Bohu, s pravou ochotou vůči Boží vůli a ke službě bližním. Účastní se evangelizační činnosti Církve slovem i svědectvím svého zasvěceného života, vroucí láskou k Církvi i zodpovědností a profesionalitou ve svých civilních povoláních.

Ženská větev je organizačně vedena hlavní zodpovědnou Madre Giorginou Tocci, která žije v Itálii v San Giorgio Jonico. Sestry v rámci ženské větve žijí většinou v komunitách, aby tak mohly setrvat ve společenství modlitby a navzájem si pomáhaly na cestě k dokonalosti. Mohou ale žít i samostatně.

Setkávají se pravidelně na měsíčních duchovních obnovách, mimo to a zpravidla o víkendech a volném čase. Na území České republiky existuje jedna ženská komunita.


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Neklesej na mysli, když se opakuje tvůj hlavní kámen úrazu. Ježíš tě zná a zná i tvůj kámen úrazu. On ti dá sílu ho snášet a jistotu, že jednoho dne ti ho odejme. Neptej se však, kdy to bude - stačí ti vědět, že se tak stane.
(14.12.2018)

"Non ti scoraggiare dinanzi alla ripetizione dell’ostacolo principale. Gesù conosce te e l’ostacolo. Egli ti darà la forza di sopportarlo e la certezza che un giorno te lo toglierà. Non domandare, però, quado sarà: ti basta sapere che avverrà."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008