Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Sekulární institut Servi della Sofferenza - ženy

Ženská větev sek.institutuŽenskou větev Sekulárního institutu Servi della Sofferenza (Služebníci utrpení) tvoří zasvěcené ženy, které chtějí svým životem podávat svědectví autenticky křesťanského života.

Ženy laičky po uplynutí období formace skládají sliby čistoty, chudoby a poslušnosti. Svůj zasvěcený život chtějí žít ve věrné lásce k Bohu, s pravou ochotou vůči Boží vůli a ke službě bližním. Účastní se evangelizační činnosti Církve slovem i svědectvím svého zasvěceného života, vroucí láskou k Církvi i zodpovědností a profesionalitou ve svých civilních povoláních.

Ženská větev je organizačně vedena hlavní zodpovědnou Madre Giorginou Tocci, která žije v Itálii v San Giorgio Jonico. Sestry v rámci ženské větve žijí většinou v komunitách, aby tak mohly setrvat ve společenství modlitby a navzájem si pomáhaly na cestě k dokonalosti. Mohou ale žít i samostatně.

Setkávají se pravidelně na měsíčních duchovních obnovách, mimo to a zpravidla o víkendech a volném čase. Na území České republiky existuje jedna ženská komunita.


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Cestou duchovního života je láska k Bohu a k bližnímu. Poslušnost a láska jsou nohy, které kráčí. Aby tvé nohy neklopýtly, potřebují tvou modlitbu a tvou bdělost. Jen láska k Ježíši tvé kroky nezabrzdí. Konej Boží vůli s láskou, a tvá cesta bude rychlá a nenamáhavá.
(16.10.2019)

"Il cammino della vita spirituale è l’amore a Dio e al prossimo. L’ubbidienza e la carità sono le gambe per camminare. I tuoi piedi, per non inciampare, hanno bisogno della tua preghiera e della tua vigilanza. Solo l’amore a Gesù non ti fa frenare i tuoi passi. Fai la volontà di Dio con amore e il tuo cammino sarà veloce e senza fatica."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008