Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Centra spirituality

Centrum spirituality otce Pia

Dům, který si páter Pio přál - a své přání vyjádřil otci Pierinu Galeone v roce 1959, když mu ukázal z klášterní verandy místo, na němž bude jednou vystavěn - je novostavba, nacházející se v San Giovanni Rotondo, nedaleko svatyně, nemocnice Casa Sollievo della Sofferenza, kláštera, v němž Otec Pio žil, a nového kostela, postaveného podle návrhu Renza Piana. Přijímá poutníky, kteří navštěvují hrob světce z Pietrelčiny a poskytuje jim hmotné a duchovní zázemí, aby zde mohli prožít hlubokou duchovní zkušenost.

V domě je k dispozici 100 pokojů s více než 220 lůžky. Jsou zařízeny s elegancí a střídmostí, vybaveny sociálním zařízením, televizí, klimatizací a telefonem. Mimo to jsou hostům k dispozici dvě kaple, dvě jídelny, bar, čítárna s televizí, kryté parkoviště pro automobily a parkoviště pro autobusy. K dispozici je také mikrobus pro rychlý převoz hostů na tradiční místa, navštěvovaná poutníky v San Giovanni Rotondu. Celá struktura je výborně přizpůsobená nárokům tělesně postižených. Kromě bohaté zeleně mohou hosté využít vnitřní zahradu a velkou terasu s krásným výhledem.

V domě se také nachází moderní kongresové centrum s prostorným přednáškovým sálem s 350 místy, technicky vybaveným pro videokonference, videoprojekce, s ozvučením, a kabinami pro simultánní překlad. Dále je v domě sál se 100 místy a 5 velkých místností pro setkávání různých skupin.

Centrum Spirituality Otce Pia je snadno dostupné:

 • autem (dálnice A14 a A16)
 • letecky (letiště v Bari)
 • vlakem (železniční stanice Foggia).

Adresa na dům:

„Otec Pio mi z verandy konventu ukázal pozemek,
na kterém bude stát Institut,
nyní ho z nebe ukazuje poutníkům,
kteří v něm budou přijati.“

Mons. Pierino Galeone

Dům Služebníků utrpení

Služebníci utrpení mají v prostředí kde žijí a působí vydávat svědectví průzračného křesťanského a profesního života. Kromě toho mají k dispozici i některá „viditelná“ díla, která jim umožňují vhodnou apoštolskou činností lépe sloužit Bohu a bratřím.

Dům Služebníků utrpení v San Giorgio Jonico, známý také jako Oasi „Padre Pio“, je hlavním sídlem Institutu.

Jedná se o moderní budovu, kterou slavnostně inauguroval 2. července 1990 J. Ex. Mons. Benigno Papa. Je zařízena vkusně a střídmě, aby mohla přijímat různé skupiny za účelem duchovních cvičení, odborných soustředění, kulturních setkání, formačních kurzů, konferencí či kongresů.

Dům je vybaven vším potřebným a funguje jako novodobé společenské centrum, schopné uspokojit nejnáročnější požadavky. Má 38 pokojů s 80 lůžky, prostorné jídelny, kapli, několik společenských místností a velký přednáškový sál s 600 místy, klimatizací a technickým zázemím pro simultánní překlad.

Centrum se nachází v obci San Giorgio Jonico, pouhých 10 km od Taranta, a je snadno dostupné. Je uzpůsobeno tak, aby návštěvníkům zabezpečovalo klid a soustředění.

Dům Oáza otce Pia (Oasi di Padre Pio) nemá webové stránky, pouze poštovní adresu a telefonické spojení:

 • Via 4 Novembre 41
 • San Giorgio Jonico 740 27 (TA)
 • Italia
 • tel: +39 0995 918 824
 • fax: +39 0995 925 111
 • e-mail: casasds@tin.it
 • pokud jde o náhled přes internet,
  lze se podívat přes www.servidellasofferenza.org

Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Ježíš zaplavil nadějí tvé srdce, abys věřil, že tvé snahy nejsou zbytečné. Bůh chce, aby ses přesvědčil, že naděje je Božím darem, který se bezpečně pohybuje uprostřed tvých mnohých slabostí. Modli se a doufej. STŘELNÁ MODLITBA Nejsvětější Srdce Ježíšovo, důvěřuji ti!
(12.6.2021)

"Gesù ha inondato di speranza il tuo cuore, perché tu creda che i tuoi sforzi non sono inutili. Dio vuole che tu ti convinca che la speranza è un dono di Dio che si muove con sicurezza tra le tante tue fragilità. Prega e spera. GIACULATORIA Sacro Cuore di Gesù, io confido in te!"
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008