Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Centra spirituality

Centrum spirituality otce Pia

Dům, který si páter Pio přál - a své přání vyjádřil otci Pierinu Galeone v roce 1959, když mu ukázal z klášterní verandy místo, na němž bude jednou vystavěn - je novostavba, nacházející se v San Giovanni Rotondo, nedaleko svatyně, nemocnice Casa Sollievo della Sofferenza, kláštera, v němž Otec Pio žil, a nového kostela, postaveného podle návrhu Renza Piana. Přijímá poutníky, kteří navštěvují hrob světce z Pietrelčiny a poskytuje jim hmotné a duchovní zázemí, aby zde mohli prožít hlubokou duchovní zkušenost.

V domě je k dispozici 100 pokojů s více než 220 lůžky. Jsou zařízeny s elegancí a střídmostí, vybaveny sociálním zařízením, televizí, klimatizací a telefonem. Mimo to jsou hostům k dispozici dvě kaple, dvě jídelny, bar, čítárna s televizí, kryté parkoviště pro automobily a parkoviště pro autobusy. K dispozici je také mikrobus pro rychlý převoz hostů na tradiční místa, navštěvovaná poutníky v San Giovanni Rotondu. Celá struktura je výborně přizpůsobená nárokům tělesně postižených. Kromě bohaté zeleně mohou hosté využít vnitřní zahradu a velkou terasu s krásným výhledem.

V domě se také nachází moderní kongresové centrum s prostorným přednáškovým sálem s 350 místy, technicky vybaveným pro videokonference, videoprojekce, s ozvučením, a kabinami pro simultánní překlad. Dále je v domě sál se 100 místy a 5 velkých místností pro setkávání různých skupin.

Centrum Spirituality Otce Pia je snadno dostupné:

 • autem (dálnice A14 a A16)
 • letecky (letiště v Bari)
 • vlakem (železniční stanice Foggia).

Adresa na dům:

„Otec Pio mi z verandy konventu ukázal pozemek,
na kterém bude stát Institut,
nyní ho z nebe ukazuje poutníkům,
kteří v něm budou přijati.“

Mons. Pierino Galeone

Dům Služebníků utrpení

Služebníci utrpení mají v prostředí kde žijí a působí vydávat svědectví průzračného křesťanského a profesního života. Kromě toho mají k dispozici i některá „viditelná“ díla, která jim umožňují vhodnou apoštolskou činností lépe sloužit Bohu a bratřím.

Dům Služebníků utrpení v San Giorgio Jonico, známý také jako Oasi „Padre Pio“, je hlavním sídlem Institutu.

Jedná se o moderní budovu, kterou slavnostně inauguroval 2. července 1990 J. Ex. Mons. Benigno Papa. Je zařízena vkusně a střídmě, aby mohla přijímat různé skupiny za účelem duchovních cvičení, odborných soustředění, kulturních setkání, formačních kurzů, konferencí či kongresů.

Dům je vybaven vším potřebným a funguje jako novodobé společenské centrum, schopné uspokojit nejnáročnější požadavky. Má 38 pokojů s 80 lůžky, prostorné jídelny, kapli, několik společenských místností a velký přednáškový sál s 600 místy, klimatizací a technickým zázemím pro simultánní překlad.

Centrum se nachází v obci San Giorgio Jonico, pouhých 10 km od Taranta, a je snadno dostupné. Je uzpůsobeno tak, aby návštěvníkům zabezpečovalo klid a soustředění.

Dům Oáza otce Pia (Oasi di Padre Pio) nemá webové stránky, pouze poštovní adresu a telefonické spojení:

 • Via 4 Novembre 41
 • San Giorgio Jonico 740 27 (TA)
 • Italia
 • tel: +39 0995 918 824
 • fax: +39 0995 925 111
 • e-mail: casasds@tin.it
 • pokud jde o náhled přes internet,
  lze se podívat přes www.servidellasofferenza.org

Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Ježíš je Boží Syn. Poznání Ježíše, které nám zjevil nebeský Otec, nás zavazuje, abychom Ježíše milovali stále víc a sloužili mu dodržováním jeho přikázání.
(23.2.2024)

Gesù è il Figlio di Dio. La conoscenza di Gesù, rivelata dal Padre Celeste, impegna ad amare Gesù sempre di più e a servirlo osservando i suoi precetti.
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008