Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Svědectví o otci Piovi v Moravanech

Vydáno dne 28. 03. 2009 (8890 přečtení)

Svědectví o otci Piovi v MoravanechDo Moravan – obce v sousedství města Brna – pozval P. ThLic. Damián Jiří Škoda, CFsS, administrátor farnosti, komunitu sester sekulárního institutu Servi della Sofferenza, aby tam 15. března 2009 podala pro farní společenství svědectví o životě a díle sv. otce Pia. Celkem 12 sester, 1 přičleněná a 1 italská studentka, která byla v té době u sester na návštěvě, se zúčastnily farní mše svaté, při níž přispěly hrou na nástroje a zpěvem.Svědectví o otci Piovi v MoravanechPo mši svaté a po krátké technické přípravě jsme měly krásnou příležitost vyprávět o sv. otci Piovi a jeho poslání ve světě a také o naší duchovní rodině – Servi della Sofferenza, o Padre, Madre, o sdružení přičleněných... Během povídání mělo asi padesát posluchačů možnost zhlédnout obrázky a fotografie promítnuté na plátně. Poté byl dán prostor k otázkám a na přání některých farníků podala jedna ze sester svědectví o rozpoznání svého povolání.

Máme velkou radost, že jsme mohly poznat tak milou farnost, jakou jsou Moravany, a mohly pohovořit jak o sv. otci Piovi, který je naším duchovním otcem a vzorem, tak o Padre – otci zakladateli, Madre – matce spoluzakladatelce a o našem nádherném charismatu služebníků utrpení.

Ivana Heiblová a spol.


Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 26 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Velikonoce jsou darem nového života Zmrtvýchvstalého, přechodem z hříchu k milosti, ze smutku k radosti. Jsou Kristovým vítězstvím nad jeho a našimi nepřáteli. Aleluja, aleluja, aleluja!
(21.4.2019)

"La Pasqua è il dono della vita nuova del Risorto col passaggio dal peccato alla grazia, dalla tristezza alla gioia. È il gusto della vittoria di Cristo sui nemici suoi e nostri. Alleluia! Alleluia! Alleluia!"
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008