Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Svědectví o otci Piovi v Moravanech

Vydáno dne 28. 03. 2009 (8492 přečtení)

Svědectví o otci Piovi v MoravanechDo Moravan – obce v sousedství města Brna – pozval P. ThLic. Damián Jiří Škoda, CFsS, administrátor farnosti, komunitu sester sekulárního institutu Servi della Sofferenza, aby tam 15. března 2009 podala pro farní společenství svědectví o životě a díle sv. otce Pia. Celkem 12 sester, 1 přičleněná a 1 italská studentka, která byla v té době u sester na návštěvě, se zúčastnily farní mše svaté, při níž přispěly hrou na nástroje a zpěvem.Svědectví o otci Piovi v MoravanechPo mši svaté a po krátké technické přípravě jsme měly krásnou příležitost vyprávět o sv. otci Piovi a jeho poslání ve světě a také o naší duchovní rodině – Servi della Sofferenza, o Padre, Madre, o sdružení přičleněných... Během povídání mělo asi padesát posluchačů možnost zhlédnout obrázky a fotografie promítnuté na plátně. Poté byl dán prostor k otázkám a na přání některých farníků podala jedna ze sester svědectví o rozpoznání svého povolání.

Máme velkou radost, že jsme mohly poznat tak milou farnost, jakou jsou Moravany, a mohly pohovořit jak o sv. otci Piovi, který je naším duchovním otcem a vzorem, tak o Padre – otci zakladateli, Madre – matce spoluzakladatelce a o našem nádherném charismatu služebníků utrpení.

Ivana Heiblová a spol.


Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 26 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Když jsem byl malý, držela mě maminka vždy za ruku, abychom šli bezpečně, ona i já; stávalo se mi však, že jsem její ruku pustil a nezřídka jsem upadl, zašpinil si šatičky a dostal laskavý pohlavek. Tak jsem se naučil nikdy nepouštět ruku Ježíše, abych vždy kráčel dobře spolu s ním.
(25.9.2018)

"Quando ero piccolo io la mamma mi teneva sempre per la mano, per essere sicuri lei ed io, però mi capitava di lasciare la sua mano e non raramente cadevo, mi sporcavo il vestitino e prendevo qualche amabile scappellotto. Ho imparato così a non lasciare mai la mano a Gesù, per camminare sempre bene con Lui."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008