Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Ohlédnutí za létem

Sice ještě nesněží, ale mráz už některé dny maluje krajinu celou na bílo. O to hřejivější jsou vzpomínky na společnou letní dovolenou rodin členů Sdružení Služebníků utrpení a jejich sympatizantů. Strávili jsme krásný týden v poutním domě Minoritů na Cvilíně.

Díky vstřícnosti Minoritů jsme měli k dispozici také klíče od kostela Sedmibolestné Panny Marie a mohli tak trávit chvíle ticha, adorace, svátosti smíření a mše svaté s našimi knězi. Otec Karel měl názorné kázání nejen pro děti. Prošli jsme si také křížovou cestu, která je zde tvořena 14ti zrekonstruovanými kaplemi.

V neděli za námi přijeli i další členové a přátelé, kteří s námi nemohli strávit celý nadcházející týden, aby se společně s námi zúčastnili duchovní obnovy, kterou vedl otec Václav.

Ohlédnutí za létem

Bylo milé, modlit se denně společně ranní chvály, nešpory a růženec ve společenství. A díky Maruškám a Katce měly svůj program i děti. Každý den se dozvídaly něco nového o princezně Anežce, učily se písničky a plnily různé úkoly spojené právě s jejím životem.

I když nám několik dní propršelo, nikomu to nezkazilo náladu. Zvládli jsme i výlet na Praděd, návštěvu Krnova, zastavili jsme se na poutním místě Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách, kde otec Václav sloužil mši svatou, ke které se s potěšením přidali i ostatní poutníci.

Několik večerů jsme trávili nad tématem komunikace v rodině. Dozvěděli jsme se, jak svou komunikací působíme na chování našich děti či na vzájemné vztahy mezi manžely. A vlastně jsme si spoustu informací mohli hned následující den zkoušet v praxi.

Táňa Blažková s rodinou


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Poslušnost je největší dar, který člověk dává Bohu a Bůh člověku.
(25.6.2019)

"L’ubbidienza è il dono più grande che l’uomo dà a Dio ed Egli all’uomo."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008