Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Setkání s Mariankami

V ČR existuje moc pěkná pastorační iniciativa tzv. Marianky. Je to společenství mladých děvčat, která se pod vedením kněze a ve spolupráci s rodiči scházejí pravidelně o víkendech na jedné velké faře na jihu ČR. Jejich vzorem je Panna Maria, podle které se chtějí učit žít. Proto si říkají Marianky.

Děvčata mimo duchovní společenství vytvořily také hudební skupinu, která si získává mezi křesťany velkou popularitu. Písně, které skládají jsou radostné, živé a hlavně vedou k zamyšlení a modlitbě.

Foto

Vedoucí děvčat si přáli, aby k nim někdy zavítaly zasvěcené osoby a tak je navštěvujeme. S děvčaty jednoduše jsme, modlíme se a zpíváme.

A proto jsme se s Mariankami dostaly na mezinárodní přehlídku hudby tzv. Musica Sacra Bez hranic 2013.

Foto

Spojit své hlasy k oslavě Boha s mnoha dalšími členy sborů a schol nejen České republiky v závěrečné hymně „Laudate omens gentes“ bylo krásné! Tak si představuji, že jednou budeme oslavovat Boha v nebi.

Lucie Chytilová


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Otec Pio říkal: nemáš mít nikdy strach, protože když tě Bůh potrestal, vezme tě do náručí a přitiskne si tě k srdci, dokud nepřestaneš plakat.
(2.4.2020)

"Padre Pio diceva: non devi aver mai paura, perché Dio quando ti ha castigato, ti prende in braccio e ti stringe al cuore finché non smetti di piangere."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008