Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Knihy

Distribuce:

  • Mescat S.r.l.
  • Kontakt: http://mescat.it/ (Zde lze nalézt editora Servi della Sofferenza a vydané knihy, které je možno si zakoupit.)

Seznam knih v italštině:

Galeone, Pierino. Padre Pio mio Padre


Vydavatelství: San Paolo
Datum vydání2005
ISBN: 88-215-5526-7

Stačí si přečíst několik stran této knihy k objevení originality jejího obsahu, který vznikl jako svědectví autora v diecézním procesu pro blahořečení Otce Pia. Autor má dar poutavým způsobem vyprávět události a zároveň je s přesností brilantního teologa a zkušeného duchovního otce vysvětlovat. Úvodní slovo napsal prefekt kongregace pro svatořečení, José kardinál Saraiva Martins. Kniha vyšla v italštině, španělštině a polštině.

In ascolto 1Galeone, Pierino. In ascolto 1


Vydavatelství: Servi della Sofferenza
Datum vydání: září 2008
ISBN: 978-88-96106-00-6

Kniha obsahuje myšlenky na každý den, které jako kapky Boží moudrosti, obsažené v několika málo slovech, osvěcují naše dny a doprovázejí nás v našem každodenním putování; jako vzácné perly, obohacují naše duchovní poznání a dávají novou sílu čelit těžkostem života. Neříkají mnoho věcí, ale často jen jednu, základní, určenou pro konkrétní a jedinečný moment našeho života a pomáhají nám jej prožít v plnosti víry. Výstižnost a jednoduchost jsou kvality, které činí myšlenky bezprostředně užitečnými a uchvacujícími. Jako kapka průzračné vody nechá vidět, co je uvnitř, tak myšlenky v jejich jednoduchosti nechávají vyniknout kouzlu Božího života.

In Ascolto 2Galeone, Pierino. In ascolto 2


Vydavatelství: Servi della Sofferenza
Datum vydání: prosinec 2008
ISBN: 978-88-96106-04-4

Jedná se o druhý díl knihy "In ascolto". (Viz prezentace prvního dílu.)

Saper vivere in famigliaGaleone, Pierino. Saper vivere in famiglia


Vydavatelství: Servi della Sofferenza
Datum vydání: září 2008
ISBN: 978-88-96106-03-7

Kniha duchovních cvičení pro rodiny, jejíž obsah může být pochopen již z těchto slov autora: "Co chce Ježíš od křesťanských manželů? Aby vstoupili do svatyně pravdy a lásky, do svátosti manželství, a tak žili šťastně ve společenství. Jak je krásné slavit tuto svátost den po dni, v pravdě a lásce, a zakoušet stále více vzájemnou jednotu. Vskutku, je to láska, která dovolí stát se jednou skutečností. Láska vede také k přizpůsobení se ve způsobech myšlení, tužeb a chtění. Jistě, Bůh nás nestvořil všechny stejné, lišíme se jeden od druhého, ale je to láska, která z nás vytváří jednotu!"

San Paolo e le radici cristianePellegrino, Carmelo. San Paolo e le radici cristiane d´Europa


Vydavatelství: Servi della Sofferenza
Datum vydání: září 2008
ISBN: 978-88-96106-01-3

Kniha má podtitul: Nový úvod ke Skutkům apoštolů - mezi vyprávěním a teologií. Starý kontinent prochází etickou krizí, která ohrožuje jeho soudržnost i budoucnost. Tato se stává výzvou, apelující na znalost historie. Kdo studuje Bibli a teologii, nemůže nebýt do tohoto problému vtažen. Víc než studovat "křesťanské kořeny Evropy" je biblistovi dáno zkoumat a ověřit "kořeny křesťanství v Evropě" - v jeho počátcích - ve světle posvátných textů Písma. Kdo chce zkoumat tuto látku, nemůže opominout postavu Pavla z Tarsu.

Oltre la sapienzaPellegrino, Carmelo. Oltre la sapienza della parola


Vydavatelství: Edizioni Padre Pio da Pietrelcina
Datum vydání: 2007
ISBN: 88-499-0096-1
Pavel z Tarsu a Pio z Pietrelčiny: Didaktické křesťanské linie mezi antikou a novostí.

 

BioeticaUrso, Filippo; Scognamillo, Alessandra. Bioetica


Vydavatelství: Servi della Sofferenza
Datum vydání: září 2008
ISBN: 978-88-96106-02-0


Kniha není manuálem, ale spíše uvedením do hlavních témat bioetiky, od počátků rodícího se života až po jeho přirozený konec. Vychází, mimo jiné, z předpokladu, že každý by měl mít nástroje k pochopení skutečnosti a že škola je privilegovaným místem k získání těchto nástrojů.
Ve světle výše řečeného, je tato kniha zvláště vhodná pro studenty středních škol, i vyšších odborných církevních škol, ale také pro setkání katechetů a mladých.
Součástí vydání je výukové CD, s prezentacemi jednotlivých lekcí.

 

Padre Pio sotto inchiestaCastelli, Francesco. Padre Pio sotto inchiesta, l´autobiografia segreta


Vydavatelství: Edizioni Ares
Datum vydání: 2008
ISBN: 978-88-8155-438-6

Historik Francesco Castelli, v knize "Otec Pio ve vyšetřování. Tajná autobiografie", zpracovává dosud nepublikovaný dokument, vzešlý z apoštolské vizitace Mons. Raffaella Rossiho, konané v roce 1921, a dlouhá léta spočívájící v tajném archivu Kongregace pro nauku víry. Svatý Otec Benedikt XVI. v roce 2006 zpřístupnil tento archiv až k roku 1939. Francescu Castellimu neunikla výjimečnost tohoto dokumentu, který v této knize zveřejňuje a každému tak zpřístupňuje možnost jej číst a uvědomit si jeho vzácnost i krásu.

 

Lo stuporeColuccia, Francesco. Lo stupore di una parola che sana


Vydavatelství: Servi della Sofferenza
Datum vydání: prosinec 2008
ISBN: 978-88-96106-05-1

Slovo Boží vypráví historii zvanou "zjevení Boha mezi námi". Kdyby se jednalo jednoduše jen o historii spravedlivého člověka, učilo by nás pouze, i když příkladným způsobem, jaký postoj má člověk před Bohem mít. Ale to už je známo. Zatímco Ježíš, jakožto Boží Syn, nám ukázal jak se Bůh staví k člověku. A zde je prostor pro velká překvapení. Je to úžas nad Slovem, které předchází, stará se, uzdravuje a uvádí člověka do života a společenství s Bohem.


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Radost Ducha Svatého ať zaplaví tvé srdce, aby tě učinila navěky šťastným.
(20.5.2024)

La gioia dello Spirito Santo inondi il tuo cuore, per renderti felice in eterno.
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008