Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

S biřmovanci v Sádku

Vydáno dne 25. 03. 2009 (12463 přečtení)

S biřmovanci v SádkuV neděli 22. 3. se čtyři sestry z naší komunity (Maja, Zuzana, Andrea a Lucie) vypravily do farnosti otce Stanislava Tomšíčka do Královéhradecké diecéze. Nebyly pozvány samy, na cestu se s nimi vydal také otec Mons. Karel Orlita (soudní vikář v Brněnské diecézi), který duchovní obnovu pro farnost vedl.S biřmovanci v SádkuPo ranní mši svaté odjeli kněží ještě do jiné farnosti a my sestry jsme se ujaly asi 20-ti mladých, kteří se nedávno začali připravovat na biřmování. Po vzájemném seznámení jsme se zabývali biblickým textem o milosrdném Samaritánovi, který jsme posléze, po přiřazení jednotlivých rolí, dramatizovali. Naši otcové přijeli v pravou chvíli – tedy uprostřed divadelního nácviku. Poté jsme si všichni spolu ještě o jednotlivých postavách vyprávěli, a tak prohloubili toto krásné podobenství o bratrské lásce.

S biřmovanci v Sádku

Oběd, hry, zpěvy... nic z toho nechybělo. Doufáme, že Pán na nás s láskou shlédl a že v nás i v mladých biřmovancích posílil plamínek lásky k Němu a k bližním.

Lucie Chytilová


Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 40 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Neklesej na mysli, když se opakuje tvůj hlavní kámen úrazu. Ježíš tě zná a zná i tvůj kámen úrazu. On ti dá sílu ho snášet a jistotu, že jednoho dne ti ho odejme. Neptej se však, kdy to bude - stačí ti vědět, že se tak stane.
(14.12.2018)

"Non ti scoraggiare dinanzi alla ripetizione dell’ostacolo principale. Gesù conosce te e l’ostacolo. Egli ti darà la forza di sopportarlo e la certezza che un giorno te lo toglierà. Non domandare, però, quado sarà: ti basta sapere che avverrà."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008