Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Sobota s otcem Piem

Milí přátelé, chtěla bych krátce vzpomenout na jednu moc hezkou sobotu. Je krásné sobotní dopoledne, 17. září 2011, „SOBOTA S OTCEM PIEM“ v Býkovicích, tak jsme ji nazvali.

S otcem Piem proto, že mohli přijet všichni, kdo mají rádi sv. otce Pia z Pitrelciny.  

Porčův mlýn - celkový pohledSraz zájemců byl kolem 10.00 hodiny ve víkendovém domečku u jedné ze sester – členky Sdružení SdS, v Býkovicích (u Černé Hory), v krajině, kde se začínají zvedat kopečky Vysočiny. Účast byla zcela dobrovolná.

Zpočátku jsme vytvořily společenství jen nás dvou u oběda, a protože bylo nádherné počasí, chystaly jsme se na vycházku. Přesně v tu chvíli přijeli jedni naši známí mladí manželé, sympatizanti otce Pia, kteří se nejdříve museli patřičně upravit, protože přijeli přímo z rodinné oslavy. A tak honem do sportovního a mohli jsme vyrazit!

Porčův mlýn - světničkaNejdříve jsme navštívili místní raritu, vodní Porčův mlýn, opravený z trosek původního starého mlýna, který stojí opravdu za zhlédnutí. Měli jsme štěstí i na pana mlynáře, který nás provedl a ukázal nám, jak se mlela mouka za časů našich prababiček.

Porčův mlýn - kříž u lípyKrásné okolí a příroda nám posloužily k modlitbě společného růžence a po návratu na chaloupku jsme si společně přečetli homilii od Padre, zakladatele Sdružení Servi della Sofferenza, a rozjímali nad jeho slovy.

Den jsme zakončili večerními chválami. Bylo nám spolu dobře!!!!

Prožití volného dne v přírodě, s modlitbou, s milými lidmi, a hlavně s OTCEM PIEM, bylo pro mě příjemné a povzbudivé.

Těším se na další „SOBOTU S OTCEM PIEM“ a srdečně zvu i vás všechny ostatní příznivce a sympatizanty otce Pia!

Jana Vyskočilová


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Velikonoce jsou darem nového života Zmrtvýchvstalého, přechodem z hříchu k milosti, ze smutku k radosti. Jsou Kristovým vítězstvím nad jeho a našimi nepřáteli. Aleluja, aleluja, aleluja!
(21.4.2019)

"La Pasqua è il dono della vita nuova del Risorto col passaggio dal peccato alla grazia, dalla tristezza alla gioia. È il gusto della vittoria di Cristo sui nemici suoi e nostri. Alleluia! Alleluia! Alleluia!"
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008