Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Sv. Pio z Pietrelciny - život

Sv.PioNarodil se 25. května 1887 v rodině rolníka Josefa a jeho manželky Grácie Forgione v malé italské vesničce Pietrelcina. Při křtu dostal jméno František po sv. Františkovi z Assisi. Již v dětství bylo zřejmé, že je výjimečným dítětem. Byl velmi zbožný a už jako chlapec se chtěl stát knězem.

6. ledna 1903 vstoupil do noviciátu ke kapucínům v Morcone. 22. ledna 1903 se konala jeho obláčka, během níž přijal řeholní jméno Pio. 10. srpna 1910 byl v katedrále v Beneventu vysvěcen na kněze.

Sv.PioCelý jeho život byl poznačen utrpením a rovněž nadpřirozenými zásahy. 20. září 1918 obdržel otec Pio, klečící v chórové kapli kláštera v San Giovanni Rotondo před velkým křížem, stigmata – rány ukřižovaného Ježíše Krista. Tímto se stal prvním stigmatizovaným knězem v dějinách Církve. Lékař, který zkoumal tyto rány, mohl pouze konstatovat, že nemají přirozený původ. Kolem roku 1968, krátce před jeho smrtí, stigmata zmizela. Mnozí, kteří se s ním setkali, říkali, že krev, vytékající z ran, měla vůni květin.

Kromě této nadpřirozené skutečnosti měl otec Pio dar bilokace a uměl číst v lidských srdcích. Přicházelo za ním tolik lidí, že často zpovídal až 10 či 12 hodin denně. Správně odhadl, co kajícníci potřebovali, a vždy našel ta správná slova, aby je přivedl blíže k Bohu.

Sv.PioZemřel 23. září 1968 v 81 letech. Jeho pohřbu se zúčastnilo kolem statisíce lidí. Již 4. listopadu 1969 začaly přípravy k zahájení procesu beatifikace. 21. prosince 1998 vydal Jan Pavel II. dekret o pravosti zázraku, který se stal na přímluvu otce Pia Marii Consiglii De Martino ze Salerna, a stanovil datum blahořečení na 2. května 1999. Dne 28. září 2001 bylo potvrzeno zázračné uzdravení malého chlapce jménem Matteo Colella, kterému v důsledku pokročilé meningitidy selhaly vnitřní orgány a upadl do kómatu. Jeho rodina se modlila u hrobu otce Pia, a chlapec se náhle zcela uzdravil. 16. června 2002 byl otec Pio svatořečen Janem Pavlem II. Místa, kde žil a působil otec Pio, patří k cílům mnoha poutníků celého světa. V roce 2008 bylo tělo sv. Pia z Pietrelčiny exhumováno a vystaveno úctě věřících v klášteře v San Giovanni Rotondo.


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Srdce Ježíšovo zjevilo svá utrpení, zvláště ta, která způsobily zasvěcené duše, a prosí o zadostiučinění skrze svaté přijímání o prvních pátcích v měsíci, modlitbu a pokání. Velký příslib Nejsvětějšího Srdce Ježíšova "Toto je Srdce, které tak milovalo lidi. Dostávám za to jen nevděk, pohrdání, neúctu, svatokrádeže a lhostejnost" (Ježíš v r. 1675 svaté Markétě Marii Alacoque). Střelná modlitba: Nejsvětější Srdce Ježíšovo, důvěřuji ti!
(5.6.2023)

Il Cuore di Gesù ha rivelato le sue sofferenze, specialmente quelle causate dalle anime consacrate e chiede riparazione mediante la Comunione nei primi venerdì di mese, la preghiera e la penitenza. La Grande Promessa del S. Cuore di Gesù “Questo è il cuore che ha tanto amato gli uomini. Non ricevo altro che ingratitudine, disprezzo, indignazione, sacrilegio e indifferenza” (Gesù nel 1675 a Santa Margherita Maria Alacoque). Giaculatoria: Sacro Cuore di Gesù, confido in te!
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008